Tag: Wbc

Dawid Kostecki, Tomasz Adamek i Paweł Kołodziej to trzej najwyżej notowani Polacy w najnowszych rankingach prestiżowej federacji bokserskiej WBC. Startujący w kategorii półciężkiej Kostecki zajmuje aktualnie czwartą lokatę, zaś "junior ciężki" Kołodziej i zmierzający po mistrzowski pas "królewskiej" dywizji Adamek plasują się w swoich klasach wagowych na pozycji piątej.

Read more

21 sierpnia w Newark Tomasz Adamek w swojej czwartej walce w kategorii ciężkiej zmierzy się z Amerykaninem Michalem Grantem. Zdaniem "Górala" potyczka z mierzącym 201 cm dawnym pogromcą Andrzeja Gołoty będzie dla niego znakomitą próbą generalną przed ewentualnymi bojami z równie wysokimi braćmi Kliczko, do których aktualnie należą trzy z czterech mistrzowskich pasów  (WBO, IBF, […]

Read more

Były mistrz WBC w kategorii super średniej, Carl Froch (26-1, 20 KO), zdecydował się na zdradzenie taktyki, którą zamierza zastosować w walce z Arthurem Abrahamem (31-1, 25 KO). Najsilniejsi fizycznie uczestnicy Super Six, jesienią staną oko w oko i najprawdopodobniej tylko jeden z nich zdoła zakwalifikować się do najlepszej czwórki turnieju.

Read more